Mandaty dla pieszych

Bolesławiecka policja informuje, że w wyniku akcji, mającej na celu dbałość o bezpieczeństwo pieszych, bolesławieccy policjanci ukarali mandatami 32 pieszych, którzy przechodzili przez ulice w niedozwolonych miejscach. Działania te przeprowadzono w ramach akcji pod kryptonimem “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

32 mandaty dla pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozowlonych.

Policjanci bolesławieckiej drogówki prowadzili działania pn. “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Aż 32 przypadkach piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych.

W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu 9 grudnia 2016 roku przeprowadzili działania pn. “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych oraz ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

W trakcie piątkowych działań funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi aż 32 pieszych, którzy przechodzili przez drogę w miejscach niedozwolonych.

KPP Bolesławiec
Oficer Prasowy
asp.szt. Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites