Marihuana … za szafą

Wrocławscy i bolesławieccy policjanci aresztowali 29-letniego mieszkańca gminy Bolesławiec, u którego w domu znaleźli 44 krzewy konopii indyjskich i ponad 500 porcji handlowych marihuany. Uprawa mieściła się w pomieszczeniu za szafą. Mężczyzna tłumaczył, że konopie uprawia na własny użytek, by wytwarzać z nich maść do celów zdrowotnych.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Przez szafę do…..uprawy konopi indyjskich.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy wojewódzkiej we Wrocławiu i funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z bolesławieckiej jednostki zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie środków odurzających oraz uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze sprawdzając jego dom znaleźli ukryte wejście do pomieszczenia, które było zasłonięte szafą. Okazało się, że wewnątrz znajdowały się 44 krzewy konopi indyjskich. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli ponad 500 porcji marihuany. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Zlikwidowana uprawa konopi indyjskich i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o przestępstwa narkotykowe to efekt wspólnych działań policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu i komendy powiatowej w Bolesławcu.

Funkcjonariusze prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej dotarli do 29-latka mieszkającego w domu jednorodzinnym, który na pierwszym piętrze zagospodarował sobie pomieszczenie, gdzie prowadził uprawę roślin zabronionych prawem. Wejście prowadzące do konopi indyjskich zasłonięte było szafą, która nie miała tylnej ścianki.

29-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec twierdził, że rośliny hoduje na własne potrzeby, ponieważ z suszu wytwarza masło do nacierania ciała. W pomieszczeniu ze specjalnym oświetleniem i wentylatorem policjanci znaleźli łącznie 44 krzewy konopi indyjskich o różnej wysokości. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 porcji handlowych marihuany.

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej ilości nawet do lat 10. Również za nielegalną uprawę konopi grozi do 3, natomiast, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość środków odurzających, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites