Modernizacja kotła w miejskiej ciepłowni

Sezon grzewczy już się kończy zatem pora na naprawy i remonty urządzeń grzewczych. W bolesławieckim Zakładzie Energetyki Cieplnej trwa modernizacja jednego z kotłów. Po jej zakończeniu zakończy się w Zakładzie wieloletni proces modernizacji centralnej ciepłowni. Zmodernizowany kocił będzie nosił imię “Hanka”.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Modernizacja kotła w ZEC

– W Zakładzie Energetyki Cieplnej w Bolesławcu rozpoczęła się modernizacja kotła wodnego nr 1. Aktualnie trwa wstawianie i montaż elementów części ciśnieniowej kotła w technologii ścian szczelnych – informuje Maciej Gancarz, dyrektor techniczny – szef produkcji i eksploatacji w ZEC.

Jest to strategiczny etap inwestycji „ Modernizacja Kotła WR 5 nr 1”, polegający na transporcie części ciśnieniowej modernizowanego kotła do wnętrza budynku hali kotłów. – Części nowego kotła były przeniesione przez dźwig o tonażu 250 t i wysięgu 50 m. Do budynku elementy kotła dostały się poprzez otwór w dachu budynku, który wcześniej został przygotowany przez firmę wykonującą inwestycję – informuje Rafał Koronkiewicz, prezes ZEC.

Zadanie „Modernizacja kotła WLM 5 nr 1 wraz z instalacją odpylania spalin w Ciepłowni Centralnej Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. przy ul. Gałczyńskiego 51 w Bolesławcu” polega na zaprojektowaniu i wykonaniu modernizacji w technologii ścian szczelnych kotła WLM 5 nr 1 oraz zaprojektowaniu i wykonaniu mechanicznej instalacji odpylania spalin z tego kotła. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Modern&Kotły. Termin realizacji umowy zaplanowano na październik 2018. Kocioł po remoncie będzie określany mianem „Hanka”.

Modernizacja kotła nr 1 kończy wieloletnią modernizację Ciepłowni Centralnej przebiegającą etapami od lat 2004-2005.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites