Modernizacje na drogach

Sukcesywnie trwają prace przy modernizacji bolesławieckich ulic. Zakończono m.in. budowę oświetlenia przy ulicy Bazaltowej. Na zapleczu ulic Warszawskiej i Gdańskiej zbudowano z dawna oczekiwaną tam kanalizację deszczową. Natomiast na skrzyżowaniu 10 Marca i Zgorzeleckiej zmodernizowano sygnalizację świetlną. Będzie się teraz dopasowywać do zmieniającego się natężenia ruchu z konkretnych kierunków.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Zakończone roboty na bolesławieckich drogach.

W Bolesławcu zakończyły się prace przy budowie oświetlenia drogowego na ul. Bazaltowej. Wykonawcą była Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „Roberto” ze Zgorzelca. W ramach zadania wybudowano dziewięć latarń z oprawami LED. Z budżetu miasta przeznaczono na ten cel 34.317 zł.

Na terenie zaplecza ul. Warszawska – Gdańska zakończono budowę kanalizacji deszczowej. W ramach zadania wykonano m.in. odwodnienie terenu zaplecza ul. Warszawska – Garncarska, drogi dojazdowej do nowego budynku wielorodzinnego. Odwodnienie rozwiązuje problem gromadzącej się w tym rejonie wody. Wartość zadania wynosi 72 854 zł. Zadanie zostało zrealizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji w Bolesławcu.

Na skrzyżowaniu ulic 10 Marca z ul. Zgorzelecką zakończyła się modernizacja sygnalizacji świetlej. Modernizacja polegała na zmianie trybu pracy sygnalizacji ze sterowania stałoczasowego na sterowanie akomodacyjne acykliczne, za pomocą kamer wizyjnych. Zielone światła będą się teraz zapalały dla kierunków ruchu, w zależności od jego natężenia. Dla pieszych, chcących przejść przez jezdnię, zamontowano przyciski sterowania ręcznego – po jednym, z obu stron przejść dla pieszych. Czas pracy sygnalizacji ustawiono od godziny 6.00 do 22.00. Więcej na www.boleslawiec.eu.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites