“Na baterie też jest sposób”

Zakończona została tegoroczna edycja akcji zbierania zużytych baterii “Na baterie też jest sposób”. Wzięło w nim udział 11 grup przedszkolnych i 44 klasy z podstawówek i z gimnazjów. 1714 osób zebrało w sumie 3740 kg baterii. Wśród przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła grupa III z Miejskiego Przedszkola nr 5. Zwycięzcami wśród szkół była klasa IVc ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Komunikat UM w Bolesławcu:

W konkursie ,,Na baterie też jest sposób” 11 grup przedszkolnych oraz 44 klasy, łącznie 1714 osób, zebrało 3740 kg zużytych baterii, które za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu, zostały przekazane do recyklingu.
W kategorii „przedszkola” pierwsze miejsce zajęła grupa III z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5. Wychowawczynie: Teresa Kulik i Beata Gąsieniec. Drugie miejsce zajęła grupa III z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7. Wychowawczynie: Lidia Bazal i Marta Herdzik. Na trzecim miescu uplasowała się Grupa Piotrusia Pana z Niepublicznego Przedszkola Nibylandia. Wychowawczyni: Sylwia Menegoni – Kirylczuk.

W kategorii „szkoły podstawowe i gimnazjalne” pierwsze miejsce zajęła klasa IVc (Szkoła Podstawowa nr 4), wychowawczyni: Jolanta Rzeźwicka. Drugie miejsce zajęła klasa II d (SP nr 4), wychowawczyni: Teresa Pawlik. Trzecie miejsce zdobyła klasa III a (SP nr 5), wychowawczyni: Dorota Stanałowska.

W kategorii „przedszkola” laureaci I, II i III miejsca wezmą udział w wycieczce. W kategorii „szkoły podstawowe i gimnazjalne”, dla laureatów I i II miejsca przewidziano udział w wycieczce, natomiast laureaci III miejsca otrzymają bilety do kina. Grupy przedszkolne oraz klasy, które wygrały wycieczkę mogą wybrać jedno z miejsc: Zoo we Wrocławiu, Humanitarium, Hydropolis lub Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Nagrody w tegorocznej edycji konkursu są współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Gminę Miejską Bolesławiec, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites