Na gorącym uczynku

Bolesławieccy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żarskiego.
26 i 29-letni złodzieje próbowali ukraść samochód. Włamali się nawet do jednego z aut, ale odstraszył ich włączony alarm. Reakcja policji nastąpiła po kilkudziesięciu minutach. Zatrzymano ich grozić im będą kary więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Na gorącym uczynku wpadły dwie osoby, które w biały dzień usiłowały dokonać kradzieży pojazdu

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żarskiego podejrzanych o włamanie i usiłowanie kradzieży pojazdu marki Audi na terenie miasta Bolesławiec. Policjanci zaskoczyli sprawców w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut od zgłoszenia. Na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez funkcjonariuszy obaj usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im do 10 lat więzienia.

Wszystko miało swój początek 11 sierpnia br. w godzinach popołudniowych na terenie miasta Bolesławiec. Dwóch mężczyzn z terenu powiatu żarskiego w wieku około 26 i 29 lat upatrzyło sobie za cel pojazd marki Audi. Złodzieje włamali się do pojazdu, uszkadzając wkładkę zamka. Na szczęście nie zdążyli nim odjechać, gdyż spłoszył ich alarm, który uruchomił się w aucie. Zawiedzeni niepowodzeniem, próbowali szukać dalszych okazji na innym parkingu. Desperaci chodzili pomiędzy zaparkowanymi samochodami i szarpali za klamki w nadziei, że któryś będzie otwarty. Szybka reakcja mundurowych zniweczyła ich plan. Policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że są oni sprawcami włamania i usiłowania kradzieży pojazdu marki Audi. Funkcjonariusze ujawnili narzędzia, które służyły im do popełnienia tego przestępstwa. Zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dalsze czynności należały już do śledczych, którzy wykonali niezbędne czynności procesowe. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Mężczyźni byli wcześniej notowani w policyjnych kartotekach i mają na swoim koncie wiele różnych przestępstw.

Sprawa niebawem znajdzie swój finał na sądowej wokandzie. Grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites