Nagroda kulturalna “Silesia”

W tym roku po raz dziesiąty przyznana będzie Dolnośląska Nagroda Kulturalna “Silesia”. Ta regionalna nagroda przyznawana jest twórcom za ich dzieło, za wydarzenie kulturalne lub szczególny wkład w promocję Dolnego Śląska. Kandydatury można zgłaszać do kapituły nagrody do 31 marca na adres kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wysokość nagrody to 20 tys. zł dla osoby fizycznej i 100 tys. dla osób prawnych.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Do 31 marca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej Silesia.

W 2017 roku po raz dziesiąty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

Kancelaria Sejmiku (AB)

Z wnioskiem o przyznanie Nagrody występuje Kapituła, w skład której wchodzą m.in. Przewodniczący Sejmiku, Członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za działania w sektorze kultury i Przewodniczący Komisji Kultury, Nauki i Edukacji SWD. Kandydatów może zgłaszać m.in. Przewodniczący Kapituły, jej poszczególni członkowie, radni województwa, grupa co najmniej 1000 mieszkańców Dolnego Śląska, instytucje kultury lub środowiska twórcze. Wysokość nagrody wynosi 20 000 zł (dla osoby fizycznej) lub do 100 000 złotych (dla osoby prawnej bądź jednostki nie posiadającej osobowości prawnej). Wnioski można składać do 31 marca 2017 roku w Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites