Nagroda „Silesia”

W tym roku po raz 11 przyznana będzie Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Jak co roku otrzyma ją twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury. Do 30 marca można zgłaszać kandydatów do nagrody. Laureaci otrzymują gratifikacje finansowe: 20 tys. zł dla osoby fizycznej i 100 tys. dla podmiotu o osobowości prawnej.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Do 30 marca trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA.

W 2018 roku po raz jedenasty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

Z wnioskiem o przyznanie Nagrody występuje Kapituła, w skład której wchodzą m.in. Przewodniczący Sejmiku, Członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za działania w sektorze kultury i Przewodniczący Komisji Kultury, Nauki i Edukacji SWD. Kandydatów może zgłaszać m.in. Przewodniczący Kapituły, jej poszczególni członkowie, Radni Województwa Dolnośląskiego, grupa co najmniej 1 000 mieszkańców Dolnego Śląska, instytucje kultury lub środowiska twórcze. Wysokość nagrody wynosi 20 000 zł (dla osoby fizycznej) lub do 100 000 złotych (dla osoby prawnej bądź jednostki nie posiadającej osobowości prawnej). Wnioski można składać do 30 marca 2018 roku w Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites