Najdłuższa trasa rowerowa

Znane są plany budowy na Dolnym Śląsku Odrzańskiej Drogi Rowerowej, która połączyłaby gminy leżące nad tą rzeką. Do niej mają się wpinać pozostałe trasy tworzone w całym regionie. Przedstawiono właśnie plan budowy jednej z najdłuższych takich tras z Wrocławia na północ, przez Trzebnicę i Żmigród do Milicza. Z czasem dołączą do nich trasy, które budowane też będą na polsko-czeskim i polsko-niemieckim pograniczu.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Powstanie najdłuższa trasa rowerowa na Dolnym Śląsku.

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego spotkał się w piątek 4 lutego 2017 roku z samorządowcami powiatu trzebnickiego i milickiego, aby rozmawiać o projekcie budowy ścieżek rowerowych w północnej części Dolnego Śląska. Rozpoczyna się budowa trasy rowerowej, śladem kolei wąskotorowej, z Wrocławia przez Trzebnicę, Prusice, Żmigród do Milicza. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 powstanie najdłuższa trasa rowerowa na Dolnym Śląsku.

W spotkaniu z marszałkiem Cezarym Przybylskim uczestniczyli: Ryszard Lech, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i członek sejmikowej Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki, Igor Bandrowicz, Burmistrz Prusic, Robert Lewandowski, Burmistrz Gminy Żmigród, Piotr Lech, Burmistrz Milicza, Arkadiusz Poprawa, Burmistrz Obornik Śląskich oraz Robert Adach, Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu wręczono mapę ilustrującą przebieg planowanych ścieżek rowerowych, które pozwolą stworzyć 150 km Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej, która m.in. połączy północ Wrocławia z istniejącą ścieżką rowerową w Gminie Milicz.

– To niezwykle istotne ponieważ trasy rowerowe są ważnym elementem budowania potencjału turystycznego na Dolnym Śląsku. Jednocześnie warto pamiętać, że dla wielu Dolnoślązaków rower pozostaje środkiem codziennego transportu. Nowe drogi rowerowe mają służyć wszystkim użytkownikom. Zależy nam na tym, aby trasy te, dzięki zaangażowaniu samorządów lokalnych powstawały jak najszybciej – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Docelowo na Dolnym Śląsku ma powstać szeroka i funkcjonalna sieć ścieżek rowerowych budowanych przez zaangażowane w projekt gminy. Trasy będą łączyć ciekawe pod względem turystycznym miejscowości i atrakcje turystyczne. Jednym z takich projektów jest powstanie Odrzańskiej Drogi Rowerowej. Ta niemal czterystukilometrowa trasa przebiegać będzie przez teren 25 gmin po obu stronach Odry. Do niej mogą „wpinać się” kolejne odcinki budowanych tras rozszerzając sieć ścieżek na Dolnym Śląsku. Trasy rowerowe mają powstawać również m.in. na terenie polsko-czeskiego i polko-niemieckiego pogranicza, dając dodatkowy impuls dla rozwoju turystyki w tych rejonach.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites