Napad na wicemarszałka

Około 400 osób zostało ewakuowanych z budynku urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu. Ale nie był to rezultat jakiejś niebezpiecznej sytuacji, a ćwiczenia na wypadek jej zajścia. Scenariusz ćwiczeń polegał na interwencji po napaści na gabinet Ewy Mańkowskiej i podłożeniu bomby. Wzięli w nich udział policjanci, strażacy i służba zdrowia.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Około 400 osób zostało ewakuowanych z budynku urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu. W ćwiczeniach na wypadek zagrożenia zamachem terrorystycznym z podłożeniem ładunku wybuchowego wzięli udział: operatorzy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, policyjni pirotechnicy , straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Nad urzędem krążył policyjny śmigłowiec na pokładzie, którego znajdował się strzelec wyborowy.

Policyjne służby antyterrorystyczne oraz ratunkowe przeprowadziły dziś spektakularne ćwiczenia w urzędzie marszałkowskim. Według scenariusza ćwiczeń do gabinetu wicemarszałek Ewy Mańkowskiej wtargnęło dwóch uzbrojonych i zamaskowanych terrorystów. Oblali jednego z pracowników żrącą substancją, grozili bronią i podłożyli ładunek wybuchowy.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa Sekretarz Urzędu zarządził ewakuację wszystkich pracowników. W tym czasie napastnicy wzięli zakładników. Do akcji wkroczyli komandosi Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Zlikwidowali napastników, rozbroili ładunek, a straż pożarna wyniosła groźną substancję poza teren urzędu. Na miejscu interweniowało też pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

Akcja trwała pół godziny, po czym została podsumowana na specjalnym spotkaniu służb biorących w nim udział. Było to pierwsze takie ćwiczenie w Województwie Dolnośląskim z zakresu reagowania na zagrożenia terrorystyczne, realizowane w ramach programu edukacyjnego pn. „Bezpieczny Dolnoślązak”.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites