Nastolatek ukradł auto

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Nowogrodziec, który ukradł samochód, a następnego dnia pozostawił go na jednej z ulic. Chłopak skorzystał z tego, że samochód był otwarty i były w nim kluczyki. Policjantom powiedział, że chciał się tylko przejechać samochodem. O jego losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Nieletni wykorzystał okazję, aby pojeździć samochodem.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali nieletniego i odzyskali pojazd utracony w wyniku przestępstwa. O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Mieszkanka powiatu bolesławieckiego zgłosiła kradzież pojazdu. Samochód zaparkowała na jednej z ulic miasta, kiedy wróciła auta nie było.

W wyniku ustaleń oraz zebranych informacji policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili podejrzanego w tej sprawie, którym okazał się 16-latek.

Chłopak wyjaśnił, że wykorzystał pozostawione w drzwiach auta kluczyki, aby przejechać się samochodem jako kierowca.

Następnego dnia nieletni zostawił samochód wraz z kluczykami w stacyjce na jednej z bolesławieckich ulic i poszedł na lekcje do szkoły.

Informacja o miejscu pozostawienia pojazdu została sprawdzona przez policjantów i samochód został zabezpieczony przez mundurowych a następnie przekazany prawowitemu właścicielowi.

O dalszym losie 16-letniego mieszkańca gminy Nowogrodziec zadecyduje sąd rodzinny.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites