Nastoletni włamywacz

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 17-latka, który uciekł z zakładu poprawczego i włamał się do domu jednorodzinnego. Skradł stamtąd biżuterię i telefon. Kradzieży dokonał razem z 21-letnim mężczyzną, który został już wcześniej zatrzymany. Nastolatek powrócił do zakładu poprawczego.

17-latek zatrzymany w związku z włamaniami.

Policjanci zatrzymali nastolatka podejrzanego o 4 kradzieże z włamaniem. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku wWarcie Bolesławieckiej przy współpracy z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego bolesławieckiej komendy zatrzymali 17-latka. Chłopak będąc na ucieczce z zakładu poprawczego włamał się do domu jednorodzinnego i dokonał kradzieży telefonu oraz biżuterii.

Zatrzymany 17-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka przyznał się do włamania i kradzieży mienia oraz wyjaśnił gdzie schował część swojego łupu. Funcjonariusze sprawdzili miejsce wskazane przez młodego przestępscę i odzyskali część skradzionego mienia.

Dodatkowo policjanci udowodnili podejrzanemu jeszcze 3 inne kradzieże z włamaniem, do domów jednorodzinnych i pomieszczenia gospodarczego. Zatrzymany przyznał się do ich popełnienia.

Wszytskie przestępstwa 17-latek dokonał wspólnie ze swoim 21-letnim kolegą, który został już wcześniej zatrzymany przez policjantów z Warty Bolesławieckiej. 21-latek trafił do zakładu karnego, bo był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy.

17-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka trafił do zakładu poprawczego, w którym odbywa karę za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik- Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites