Nie dla narkotyków

“Nie dla narkotyków” to hasło projektu, który współorganizować będą policjanci z Polski i z Niemiec. Jego celem jest zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko – niemieckim. Jednym z jego elementów będzie konkurs dla uczniów szkół w Polsce i w Niemczech, który odbędzie się w okresie od września do grudnia. Będzie to konkurs na MEM na temat: Dopalacze – Zabijacze.

Komunikat KWP we Wrocławiu:

Spotkania w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków…” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Na Dolnym Śląsku w Gryfowie Śląskim odbyły się dwa spotkania dotyczące realizacji działań prewencyjnych w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków – zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko – niemieckim” współfinansowanego przez Unię Europejską z EFFR. W ramach tego przedsięwzięcia przedstawiciele Policji z komend wojewódzkich z Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i Policji w Görlitz omówili warunki współpracy oraz zadania planowane do realizacji w ramach projektu, m.in. zakup sprzętu do działań profilaktycznych, informator narkotykowy, program spotkań prewencyjnych z mieszkańcami. Ponadto zaplanowano przeprowadzenie w szkołach na pograniczu polsko – saksońskim konkursu z nagrodami na stworzenie MEM-u.

W Gryfowie Śląskim odbyły się dwa spotkania dotyczące realizacji polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków – zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko – niemieckim” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedstawiciele z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Policji w Görlitz omówili warunki współpracy oraz działania planowane do realizacji w ramach projektu – zaplanowano m. in. opracowanie i wydanie wspólnej broszury w dwóch językach, informatora narkotykowego, zakup filmu nt. problematyki narkotykowej, ustalono także skład walizki demonstracyjnej. Walizki demonstracyjne zostaną skompletowane oraz zakupione dla potrzeb spotkań z mieszkańcami, uczniami, nauczycielami, rodzicami, które zostaną przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji w szkołach. W ramach wspólnej kampanii, zaplanowano organizację w okresie wrzesień – grudzień 2017r. konkursu dla uczniów ze szkół niemieckich oraz polskich pn. „Dopalacze- Zabijacze” na stworzeniu MEM-u związanego tematycznie z zapobieganiem zażywania środków odurzających.

Opracowano specjalne plakaty zachęcające do wzięcia udziału w konkursie, informator narotykowy i broszury profilaktyczne. Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie specjalnych memów, czyli obrazków rozpowszechnianych w Internecie w formie różnego rodzaju zdjęć i umieszczonych na nich „komentarzy”, które będą pokazywały oraz zachęcały do stanowczej postawy – „Nie dla narkotyków!”.

Ponadto funkcjonariusze policji zostaną przeszkoleni m. in. z wiedzy specjalistycznej związanej z przestępczością narkotykową, psychologii oraz komunikacji społecznej. Jednostki policji otrzymają nowoczesne narzędzia do pracy z młodzieżą, rodzicami i pedagogami w postaci walizki demonstracyjnej. Natomiast do badań laboratoryjnych związanych z analizą substancji i środków odurzających zostanie zakupiony odpowiedni sprzęt.

Projekt pt. „Nie dla narkotyków – zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko – niemieckim” nr PLSN.04.01.00-02-0001/15 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014 – 2020.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: Wydział Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych KWP we Wrocławiu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites