Nie wykryto zabójcy taksówkarza

Już 10 lat minęło od tragedii, do jakiej doszło 5 stycznia 2008 roku. W Krępnicy w pobliżu tamtejszego akwenu został wtedy zaatakowany bolesławiecki taksówkarz. Po ciosach młotkiem, które zadał mu pasażer, mężczyzna zmarł w szpitalu. Ukradzionym samochodem sprawca odjechał. Dotąd nie wykryto zabójcy. Był nim prawdopodobnie mężczyzna w wieku 20-30 lat szczupłej budowy ciała. Policja oczekuje na każdą nową informację, która mogłaby doprowadzić do ustalenia sprawcy.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Mija 10 lat od zabójstwa bolesławieckiego taksówkarza.

Bolesławieccy policjanci przypominają o zabójstwie taksówkarza – 5 stycznia mija 10 lat od tego tragicznego zdarzenia. Każda dodatkowa informacja, która może pomóc w zatrzymaniu sprawcy jest bardzo ważna.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu pomimo upływu czasu analizują i sprawdzają każdą dodatkową informację, która może pomóc w ustaleniu sprawcy zabójstwa taksówkarza ze stycznia 2008 roku.

Przypomnijmy, w dniu 5 stycznia 2008 roku w Krępnicy doszło do zabójstwa bolesławieckiego taksówkarza dokonanego przy użyciu młotka. Sprawca zamówił kurs i przyjechał z pokrzywdzonym w rejon zbiornika wodnego, następnie zadał kierowcy kilka ciosów, zabrał pieniądze z portfela taksówkarza, po czym odjechał pojazdem pokrzywdzonego z miejsca zdarzenia.

Taksówkarz w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Funkcjonariusze Policji w toku prowadzonego śledztwa ustalili, że taksówkarz Mercedesem 190D rok produkcji 1996 r. koloru granatowego w dniu 5 stycznia 2008 r. około godz. 15.00 znajdował się na stanowisku postojowym przy ulicy Mickiewicza, gdzie otrzymał wezwanie do klienta.

Następnie około godz.16.00 mieszkańcy Bolesławca przebywający w okolicach miejscowości Krępnica w rejonie zbiornika wodnego znaleźli rannego taksówkarza.

Pojazd odnaleziono kilka dni później w kompleksie leśnym Dobra, miał uszkodzony przedni zderzak.

Z ustaleń wynika, że sprawca to prawdopodobnie młody mężczyzna w wieku 20-30 lat szczupłej budowy ciała.

Osoby mające jakiekolwiek informację, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy zabójstwa takswókarza prosimy o kontakt z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu tel. 75 64 96 230 lub na e-mail oficer.prasowy@boleslawiec.wr.policja.gov.pl.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites