Nielegalny tytoń

Policjanci z bolesławieckiego wydziału ds. przestępczości gospodarczej zabezpieczyli 3 kg tytoniu i 50 paczek papierosów bez akcyzy. Ich sprzedażą trudniła się 66-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego. Grozić jej będzie kara więzienia, ale również kary finansowe.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Kolejny nielegalny tytoń zabezpieczony przez bolesławieckich policjantów.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli około 3 kg tytoniu oraz ponad 50 paczek papierosów bez akcyzy. Za sprzedaż nielegalnego towaru odpowie teraz 66-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego. Od początku roku to już kolejna tego typu realizacja mundurowych.

Kryminalni z bolesławieckiej jednostki w trakcie wykonywanych czynności służbowych uzyskali informacje, że w jednym ze sklepów na terenie miasta dochodzi do nielegalnej sprzedaży tytoniu oraz papierosów. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce, aby dokładniej przyjrzeć się tej sprawie. Dalsze czynności tylko potwierdziły przypuszczenia. W pomieszczeniu gospodarczym ujawnili i zabezpieczyli około 3 kg tytoniu i ponad 50 paczek papierosów bez akcyzy. Krajankę sprzedawała 66-letnia kobieta, mieszkanka powiatu bolesławieckiego.

Szacuje się, że nielegalny proceder naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 4 tysięcy złotych z tytułu nieopłaconej akcyzy i podatku VAT. Sprawa została przekazana do Urzędu Skarbowego, który będzie prowadził dalsze postępowanie. Za te przestępstwa grozi między innymi kara pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny, wynikające z przepisów karno – skarbowych.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites