Nielegalny tytoń

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 69-letniego mężczyznę, który handlował w sklepie nielegalnym tytoniem bez akcyzy. W sklepie wykryto 2,5 kg takiego tytoniu luzem i 29 paczek papierosów. Karno-skarbowe konsekwencje takiego przestępstwa to nawet 3 lata więzienia, ale również kary finansowe.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzowych.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie i handel tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 kg tytoniu i 29 paczek papierosów. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzowych.

Policjanci prowadząc działania operacyjne potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia, że w sklepie gdzie prowadzona jest sprzedaż wyrobów tytoniowych można taniej kupić tytoń i papierosy pochodzące z nielegalnego źródła.

Pracownik punktu handlowego w swojej ofercie posiadał nie tylko towar wystawiony na półkach ale również miał w sprzedaży „promocyjne” produkty. Po sprawdzeniu sklepu policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kg tytoniu oraz 29 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze wyjaśniają skąd pochodziło zabezpieczone mienie.

Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę blisko 2 tys. złotych.

Za czyn, o który jest podejrzany 69-latek odpowie teraz przed sądem. W świetle przepisów kodeksu karno-skarbowego grozić jej może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysokie kary finansowe.

KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites