Nielegalny tytoń

W jednym ze sklepów w Bolesławcu nielegalnie sprzedawano tytoń. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili ten proceder. 46-letnia sprzedawczyni oferowała tytoń bez polskich znaków akcyzy. Policjanci ujawnili w sklepie 1 kg takiego tytoniu. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło w tym wypadku około 1 tys. zł. Jednak grozi za to do 3 lat więzienia i wysokie kary finansowe.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Nielegalny tytoń skonfiskowany przez policjantów.

Policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą z bolesławieckiej komendy ustalili, że w jednym ze sklepów na terenie miasta dochodzi do nielegalnej sprzedaży tytoniu. W celu potwierdzenia tej informacji pojawili się pod wskazanym adresem, gdzie byli świadkami transakcji. Na miejscu zabezpieczyli około 1 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, co uszczupliło by skarb państwa na kwotę około 1 tys. złotych. To kolejna sprawa zrealizowana przez kryminalnych z zakresu przestępczości akcyzowej.

W dniu wczorajszym policjanci po raz kolejny rozpracowywali na terenie miasta Bolesławiec proceder polegający na obrocie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Osobą zainteresowaną okazał się 63-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który tuż po wyjściu ze sklepu miał przy sobie nielegalny tytoń. Funkcjonariusze po dokładnym sprawdzeniu obiektu handlowego ujawnili także i tam przedmiotowy towar. Osobą, która trudniła się sprzedażą to 46-letnia kobieta, również mieszkanka naszego powiatu.

Policjanci zabezpieczając krajankę tytoniu udaremnili wprowadzenie do obiegu około 1 kg nielegalnej krajanki tytoniowej, której wartość szacunkowa wynosi blisko tysiąc złotych.

Sprzedaż, jak i kupno tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy jest zabronione i grozi karą pozbawiania wolności do 3 lat oraz wysoką grzywną.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites