Nieletni złodziej

Bolesławieccy policjanci ustalili sprawcę kilkunastu kradzieży z włamaniem, których dokonano przy użyciu karty płatniczej. Ich sprawcą jest 16-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Nastolatek posługując się cudzą kartą płacił m.in. za zakupy oraz paliwo zatankowane do samochodu swojego kolegi. Łącznie straty wyniosły ponad 270 złotych.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Nieletni 12 razy posłużył się cudzą kartą płatniczą, odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci ustalili sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem dokonanych przy użyciu karty płatniczej. Sprawcą okazał się 16-latek. Nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie od pokrzywdzonego, że ktoś użył kilkanaście razy jego kartę płatniczą. Z transakcji widocznych na koncie bankowym wynikało, że w krótkich odstępach czasu sprawca w różnych miejscach na terenie Bolesławca płacił przy użyciu karty należącej do zgłaszającego.

Na podstawie zabranych informacji mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem na konto przy użyciu karty jest 16-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Policjanci przesłuchali chłopaka jako nieletniego sprawcę i udowodnili mu dokonanie co najmniej 12 przestępstw. Nastolatek posługując się cudzą kartą płacił m.in. za zakupy oraz paliwo zatankowane do samochodu swojego kolegi. Łącznie straty wyniosły ponad 270 złotych.

Nieletni przyznał się, teraz za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites