Notoryczni włamywacze zatrzymani

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 29 do 32 lat, którzy w ostatnich tygodniach dokonali wielu włamań i kradzieży do domów jednorodzinnych w Bolesławcu i w gminie Nowogrodziec. Złodzieje to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, którzy karani już byli za podobne przestępstwa.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policja zatrzymała seryjnych włamywaczy.

Funkcjonariusze z bolesławieckiej jednostki policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku około 29-32 lat, którzy przez kilka tygodni masowo włamywali się do domów jednorodzinnych na obszarze miasta Bolesławiec i gminy Nowogrodziec. Sprawcy to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, a do ich ujęcia przyczynili się także śledczy z tamtejszej jednostki policji. Jeden z włamywaczy najbliższe miesiące spędzi w areszcie, pozostali zostali objęci dozorem policyjnym.

W ostatnim czasie na terenie powiatu bolesławieckiego dochodziło do kilkunastu włamań, gdzie sprawcy za każdym razem działali w podobny sposób. Wchodzili do pomieszczeń mieszkalnych, po wcześniejszym pokonaniu zabezpieczeń i wykorzystując sen mieszkańców dokonywali kradzieży pieniędzy oraz innych przedmiotów. Ta sprawa miała dla mundurowych najwyższy priorytet. Policjanci sprawdzali każdy najmniejszy szczegół, typowali osoby, które mogły brać udział w procederze, analizowali ślady zabezpieczone przez technika kryminalistyki w miejscu popełnienia przestępstwa. Ściśle współpracowali również z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu.

Działania finalnie przyniosły pożądany efekt – zatrzymano 3 mężczyzn, którzy dopuścili się tych czynów. Przestępcy to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku od 29 do 32 lat. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zatrzymanym aż kilku zarzutów kradzieży z włamaniem. W trakcie czynności odzyskano część skradzionych rzeczy.

Decyzją sądu, dwóch sprawców zostało objętych policyjnym dozorem, wobec trzeciego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Wymienieni wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa, a jeden z nich działał w warunkach wielokrotnej recydywy.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites