“Nowe horyzonty”

Do 10 października nauczyciele z przeszkoli i szkół bolesławieckich mogą zgłaszać uczniów do udziału w projekcie “Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.” Będzie on realizowany w Kinie Forum przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury. To znany już w mieście projekt edukacyjny, który cieszy się co roku dużym zianteresowaniem. Spotkanie inaugurujące jego nową edycję odbędzie się w poniedziałek 18 września o 18.00 w Kinie Forum.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Do 10 października nauczyciele z przedszkoli oraz szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać uczniów do udziału w projekcie Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Projekt realizowany w roku szkolnym 2017/2018 w Kinie Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki to przede wszystkim ciekawe seanse dla uczniów, nowe filmy i cykle tematyczne.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Kino Forum po raz kolejny witają nowy rok szkolny propozycjami dla młodych widzów i ich opiekunów. Projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowany jest do uczniów i nauczycieli, którzy w ramach zajęć szkolnych chcą oglądać wartościowe filmy i o nich rozmawiać. Program od lat cieszy się uznaniem publiczności w całej Polsce – Uczniów i Nauczycieli, gdyż łączy w sobie szczególne wartości merytoryczne z atrakcyjnością formy.

Oferta Kina Forum skierowana jest w cyklach tematycznych do wszystkich grup wiekowych: przedszkoli, klas I — III; IV — VI; gimnazjum i klas VII oraz liceów. Każdy cykl składa się z 7 spotkań w ciągu roku szkolnego (od października do kwietnia). Każda grupa przychodzi do kina raz w miesiącu. Spotkania składają się z prelekcji wygłoszonej przez zaproszonego gościa lub prelekcji multimedialnych, projekcji filmu oraz dyskusji dla chętnych uczniów. We współpracy z krytykami filmowymi, filmoznawcami i nauczycielami do filmów przygotowano materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Każdy z nich składa się z części filmoznawczej i scenariusza lekcji.

Zapisy do projektu na rok szkolny 2017/2018 trwają do 10 października, jednak by mieć pewne miejsce w wybranym cyklu, warto przesłać formularz jak najszybciej. Jest on dostępny na www.panel.nhef.pl/zgloszenie. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na ulotkach oraz na stronie projektu: www.nhef.pl

Zapraszamy Nauczycieli na spotkanie inaugurujące nową edycję projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej do Kina Forum w Bolesławcu w dniu 18 września (poniedziałek) o godz. 18.00.

Osobą odpowiedzialną za realizację projektu w Kinie Forum BOK – MCC jest Ewa Chrobot, e-mail: impresariat@bok.boleslawiec.pl lub tel. 668 546 116

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to autorski program stworzony i realizowany od ponad 10 lat przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Projekt umożliwia dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem – zarówno z klasyką, jak i twórczością współczesną. Uczestnicy pogłębiają wiedzę na temat sztuki filmowej, rozwijają wrażliwość i przygotowują się do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratoria Oświaty.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites