O ceramice w Japonii

W trakcie Święta Ceramiki w Bolesławcu gościła redakcja japońskiego miesięcznika Fujingaho, periodyku o 112-letniej tradycji. Redaktorzy odwiedzili niemal wszystkie miejsca związane z bolesławiecką ceramiką. Efektem ma być 16-stronicow materiał prasowy o naszej ceramice. Ukaże się on w noworocznym numerze pisma, jako dodatek specjalny.W trakcie Święta Ceramiki w Bolesławcu gościła redakcja japońskiego miesięcznika Fujingaho, periodyku o 112-letniej tradycji. Redaktorzy odwiedzili niemal wszystkie miejsca związane z bolesławiecką ceramiką. Efektem ma być 16-stronicow materiał prasowy o naszej ceramice. Ukaże się on w noworocznym numerze pisma, jako dodatek specjalny.
Komunikat UM w Bolesławcu:
Bolesławiecka ceramika w japońskich mediach.
W Bolesławcu gościła redakcja prestiżowego japońskiego miesięcznika Fujingaho, wydawanego od 112 lat przez Hearst Corporation. Ekskluzywny magazyn ma charakter lifestylowy, na ponad 350 stronach prezentowane są takie tematy jak moda, styl, kuchnia, turystyka i sposoby spędzania wolnego czasu. Przedstawiciele redakcji Fujingaho w składzie: redaktor – Yumi Matsunaga, fotograf – Hiroshi Abe i tłumacz – Izumi Fujita korzystali z atrakcji przygotowanych w ramach tegorocznego Bolesławieckiego Święta Ceramiki: targów ceramiki i miasteczka animacji ceramicznych w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Brali również udział w wernisażu wystawy „Magia włoskiej ceramiki. Naczynia z Vietri sul Mare” w Muzeum Ceramiki. Odwiedzili 6 firm ceramicznych, które swoje produkty sprzedają na rynku japońskim: Galię s.c. Ceramikę Użytkową; Ceramikę Millena s.c. Dariusz Sikorski, Wiesława Seneszyn; Ceramikę Bolesławiecką Kalich; Fabrykę Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński&Zwierz; „Ceramikę Artystyczną” Spółdzielnię Rękodzieła Artystycznego oraz Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”, zapoznając się ze specyfiką produkcji w małych i dużych zakładach ceramicznych. W każdym z zakładów wykonano zdjęcia charakterystycznych dla poszczególnych zakładów form i dekoracji oraz przeprowadzono wywiady z właścicielami i zarządzającymi firmami. Redakcja odwiedziła również Muzeum Ceramiki, zapoznając się z historią bolesławieckiego rzemiosła. Spotkała się również na specjalnej prezentacji z Janiną Bany-Kozłowską, głównym projektantem w Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec” oraz Anną Bober-Tubaj, dyrektor Muzeum Ceramiki.
Relacja z pięciodniowego pobytu w Bolesławcu zostanie przedstawiona w obszernym 16-stronicowym, bogato ilustrowanym, artykułu o bolesławieckiej ceramice. Materiał ukaże się w noworocznym wydaniu czasopisma, jako dodatek specjalny.
Bogate zbiory bolesławieckiego Muzeum Ceramiki oraz proces wytwarzania ceramiki w lokalnych zakładach są również w kręgu zainteresowania redakcji telewizyjnych. We wtorek, 26 września, zespół Muzeum Ceramiki gościł ekipę dziennikarzy z japońskiej telewizji publicznej NHK, którzy przygotowują program podróżniczy. Bolesławiec znalazł się na szlaku podróżniczym realizatorów programu o Dolnym Śląsku.  Więcej na www.boleslawiec.eu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites