Obsługa cudzoziemców

Od poniedziałku nastąpiły zmiany w obsłudze cudzoziemców w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Stanowiska obsługi klientów zostały przeniesione na drugie piętro Urzędu. Do ich dyspozycji będzie 5 stanowisk obsługowych. Obsługę klientów wspomagał też będzie nowy system kolejkowy.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Zmiana organizacji obsługi cudzoziemców w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że od 2 lipca wprowadzone zostają zmiany w zakresie obsługi cudzoziemców w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Ze względu na tymczasowe ograniczenia na dotychczasowej sali obsługi wraz z zapleczem większość świadczonych usług dla cudzoziemców zostaje przeniesiona na II piętro w urzędzie.

Do dyspozycji klientów udostępnionych zostanie 5 stanowisk obsługowych. Dotyczy to spraw związanych z przyjmowaniem wniosków pobytowych, przyjmowaniem uzupełnień do wniosków, potwierdzaniem osobistego stawiennictwa, pobieraniem odcisków linii papilarnych, wydawaniem i przyjmowaniem wniosków o wydanie zaproszenia, wydawaniem zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, składaniem wniosków dotyczących prawa pobytu obywateli Unii Europejskiej oraz członków ich rodzin. Obsługa odbywać się będzie przy wykorzystaniu nowego systemu kolejkowego. Na dotychczasowej sali obsługi pozostanie usługa związana z wydawaniem kart pobytu cudzoziemców. System i godziny pracy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu pozostają bez zmian.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites