Oddziały ratunkowe w regionie

Informowaliśmy o dotacji na sprzęt dla bolesławieckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ale w ostatnich dniach takie dotacje trafiły też do innych dolnośląskich szpitali. W sumie 3,6 mln złotych zasili w sprzęt SOR-y w Bolesławcu, Zgorzelcu, Polanicy-Zdroju, Głogowie, Jeleniej Górze, Wrocławiu, Oławie, Legnicy i Lubinie.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Pieniądze na doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych na Dolnym Śląsku.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że Wiceminister Zdrowia Zbigniew Król wręczył dziś kolejne promesy na doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych na Dolnym Śląsku. Umowy dotyczące SOR zostały podpisane dzisiaj w szpitalach w Oławie i Polanicy-Zdroju. W sumie Ministerstwo Zdrowia na szpitalne oddziały ratunkowe w regionie przeznaczyło 3,6 mln zł.

Nowa aparatura medyczna trafi do szpitali do Bolesławca, Zgorzelca, Polanicy-Zdrój, Głogowa, Jeleniej Góry, Wrocławia, Oławy, Legnicy i Lubina.

Ministerstwo Zdrowia wykorzystuje środki unijne m.in. do wsparcia systemu ratownictwa medycznego. Środki przeznaczone dla szpitalnych oddziałów ratunkowych służą szybkiemu
i skutecznemu ratowaniu życia. Świadczenia w SOR udzielane są pacjentowi w trybie nagłym – kiedy znajduje się w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Obejmują również świadczenia dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają niezwłocznego podjęcia czynności diagnostycznych i leczenia. Fundusze unijne trafiają także do szpitalnych oddziałów ratunkowych dla dzieci, które są niezwykle ważnym ogniwem systemu ratownictwa medycznego.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites