Śledztwo w sprawie śmierci dwóch kobiet

Jeleniogórska Prokuratura Okręgowa przekazała komunikat o wszczęciu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch bolesławianek. Zwłoki 83-letniej kobiety i jej 58-letniej córki odkryli 15 marca strażacy, którzy dostali się do ich mieszkania. Wstępne oględziny dokonane przez policję wykluczyły udział osób trzecich w śmierci kobiet. Dokładnych informacji o przyczynach zgonów ma dostarczyć sekcja zwłok obu zmarłych.

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze:

Ujawniono zwłoki dwóch kobiet w mieszkaniu w Bolesławcu.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu w dniu dzisiejszym wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w marcu 2017 roku w Bolesławcu śmierci dwóch kobiet – matki i córki, tj. o czyn z art. 155 k.k.

Podstawę wszczęcia stanowiły materiały zebrane w trybie art. 308 k.p.k., z których wynika, że w dniu 15 marca 2017 roku funkcjonariusze straży pożarnej dokonali siłowego wejścia do jednego z mieszkań usytuowanych na terenie Bolesławca. W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch kobiet, które znajdowały się już w stanie znacznego rozkładu.

Jak ustalono były to mieszkanki Bolesławca: 83 – letnia Władysława M. oraz jej córka 58 – letnia Teresa M., z którymi od kilkunastu dni nie było kontaktu. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora i z udziałem technika Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wykonano oględziny. Przeprowadzone dotychczas czynności w niniejszej sprawie wykluczają udział osób trzecich.

W dniu dzisiejszym zostanie przeprowadzona sekcja zwłok powyżej
wskazanych osób. Postępowanie pozostaje w toku.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
Violetta Niziołek

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites