Odśnieżanie samochodów

Zima raczej nie zamierza odchodzić więc na rzeczy będzie przypomnienie zasad postępowania z samochodem w trakcie opadów śniegu i mrozu.

Komunikat KPP w Bolesławc:

Zimą dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych – wybierzmy bezpieczne miejsca do zabaw zimowych oraz właściwie odśnieżajmy samochody.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadzą zimowe działania prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzięki właściwemu przygotowaniu pojazdu do poruszania się po drogach oraz wskazaniu zagrożeń związanych kuligami organizowanymi na drogach publicznych.

Zima nie odpuszcza, tęgie mrozy i opady śniegu od dłuższego czasu utrudniają kierowcom poruszanie się po drogach. Bolesławiecka drogówka przypomina o obowiązku odśnieżenia pojazdu, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu.Kierujący musi sobie zapewnić zapewniać dostateczne pole widzenia oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji.

Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a nawet uniknąć tragedii na drodze.

Pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi m.in. organizowaniu kuligów, aby zabawa nie skończyła się tragedią należy pamiętać o zaplanowaniu bezpiecznej trasy przejazdu, poza drogą publiczną.

asp.szt. A.Kubliuk-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites