Odzyskane rowery

Bolesławieccy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. 35-letni mężczyzna ukradł przynajmniej dwa jednoślady; jeden o wartości 1800 zł, a drugi 800. Oba rowery odzyskano. Złodziej przyznał się do kradzieży i tłumaczył, że skłoniła go do niej łatawa okazja, ponieważ nie były one zabezpieczone. Grozić mu teraz będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci odzyskali rowery i zatrzymali sprawcę ich kradzieży.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży dwóch rowerów na terenie powiatu bolesławieckiego. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości ponad 2,5 tys. złotych.

Bolesławieccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch rowerów. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pierwszy rower 35-latek ukradł na terenie gminy Warta Bolesławiecka, pokrzywdzony zostawił swoją własność na klatce schodowej. Drugi rower podejrzany ukradł na terenie Bolesławca działając w ten sam sposób, wykorzystał otwarte drzwi jednego z bloków i zabrał rower pozostawiony na korytarzu. Wartość pierwszego jednośladu to 1800 złotych natomiast drugiego 800 złotych. Droższy z rowerów 35-latek ukrył i szukał chętnego aby go sprzedać, natomiast drugi rower wykorzystał jako własny środek transportu. Policjanci zlokalizowali miejsce przebywania przestępcy, zatrzymali go i zabezpieczyli rower, na którym przyjechał. W wyniku dalszych czynności ustalili gdzie zatrzymany przechowuje drugi jednoślad pochodzący z kradzieży i również go odzyskali.

35-letni mieszkaniec Bolesławca przyznał się do dokonania kradzieży i wyjaśnił, że w obu przypadkach wykorzystał okazję, bo niezabezpieczone mienie było pozostawione w miejscu ogólnodostępnym.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane rowery zostaną przekazane właścicielom.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites