Odzyskany sprzęt

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy włamywali się do pomieszczeń, w których znajdował się sprzęt sportowy. 35-letni bolesławianin skradł dwa rowery, a 36-latek sprzęt do ćwiczeń siłowych. Sprzęty te odzyskano i zwrócono właścicielom. Każdemu ze złodziei grozić będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali sprzęt do ćwiczeń oraz rowery.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz odzyskali sprzęt do ćwiczeń i rowery. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze operacyjni Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na jednej z ulic zauważyli mężczyznę typowanego jako sprawcę kradzieży z włamaniem do pomieszczenia strychowego. Do włamania doszło w pierwszy weekend listopada na terenie Bolesławca. Pokrzywdzony zgłosił kradzież sprzętu do ćwiczeń, który wycenił na 1800 złotych.

Typowanie funkcjonariuszy potwierdziło się i 36-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustali gdzie znajduje się mienie pochodzące z włamania i odzyskali skradzione przyrządy do ćwiczeń.

Dodatkowo okazało się rower, którym dysponował w chwili zatrzymania 36-latek pochodzi z przestępstwa.

W wyniku ustaleń okazało się jednoślad został skradziony przez kolegę zatrzymanego, 35-letniego mieszkańca Bolesławca. Funkcjonariusze zatrzymali drugiego włamywacza i ustali, że 35-latek w pierwszych dniach listopada włamał się do pomieszczeń gospodarczych i dokonał kradzieży m. in. dwóch rowerów. Pierwszy jendoślad został zabezpieczony podczas zatrzymania 36-latka a drugi policjanci odzyskali w wyniku przeprowadzonych przeszukań.

Również w tym przypadku podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Obaj zatrzymani mają już na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane rowery i sprzęt do ćwiczeń policjanci przekażą właścicielom.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites