Okradziony przez autostopowiczkę

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali 29-letnią mieszkankę powiatu żagańskiego. Kobieta okradła kierowcę, który podwiózł ją, jako autostopowiczkę. 70-letni mężczyzna zorientował się, że został okradziony i powiadomił policję. Wystarczyło kilka minut, żeby zatrzymać złodziejkę. Znaleziony przy niej skradziony portfel, a dokumenty kobieta wcześniej wyrzuciła. Grozić jej będzie do 5 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Podwiózł autostopowiczów i został okradziony.

Sąd Rejonowy w Bolesławcu zadecyduje o losie 29-letniej kobiety, która dopuściła się kradzieży portfela oraz zniszczenia dokumentów. Pokrzywdzony to kierowca, który wziął na podwózkę dwie osoby, a jedna z nich w zamian za jego pomoc, okradła go. Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu odzyskali mienie i oddali właścicielowi.

W dniu wczorajszym 70-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec podróżując swoim autem, na jednej z głównych dróg w powiecie bolesławieckim zauważył dwie osoby, które próbowały zatrzymać tzw. ,,stopa”. Był to dzień upalny i skwar dawał się we znaki, dlatego kierujący długo nie myśląc postanowił pomóc im i podwieźć we wskazane miejsce. Po dojechaniu do celu, życzliwy kierowca pożegnał się z nimi, zaś sam wybrał się na zakupy, podczas których zorientował się, że został skradziony mu portfel z dokumentami. Natychmiast zawiadomił funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu. Mundurowi po rozpytaniu mężczyzny podleli niezbędne czynności, aby odzyskać jego rzeczy. Już po chwili na terenie Gminy Nowogrodziec zatrzymali podejrzaną. Okazała się nią być 29-letnia mieszkanka powiatu żagańskiego. W jej torebce ujawniono portfel kierowcy. Jak wyjaśniła dokumenty wyrzuciła do pobliskiej studzienki kanalizacyjnej. W celu odzyskania przedmiotów pochodzących z przestępstwa, konieczna była pomoc pracowników wodociągów, którzy dysponowali specjalistycznym sprzętem.

Teraz kobieta oprócz kradzieży odpowie również za zniszczenie dokumentów. Usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa i złożyła wyjaśnienia, w trakcie których przyznała się do czynu. Sprawa razem z aktem oskarżenia trafi do sądu, który zadecyduje o karze. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za zniszczone dokumenty nawet do 2 lat.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites