Olimpiada klas policyjnych

We Wrocławiu odbyła się po raz pierwszy Olimpiada Klas Policyjnych. O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji rywalizowało 7 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Europejska z Wrocławia. Na podium stanęły też szkoły z Oławy i z Legnicy.

Komunikat KWP we Wrocławiu:

I Dolnośląska Olimpiada Klas Policyjnych.

18 czerwca 2018 roku odbyła się I Dolnośląska Olimpiada Klas Policyjnych, zorganizowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu. Tego typu Turniej organizowany jest po raz pierwszy na terenie garnizonu dolnośląskiego. Przedsięwzięcie, które odbyło się pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, dedykowane jest uczniom szkół średnich klas mundurowych o profilu policyjnym.

Głównymi celami Olimpiady było pozyskanie kandydatów do służby w Policji, kształtowanie aktywnych postaw społecznych i właściwych postaw moralnych poprzez wartości odnajdywane w etosie służby policyjnej, zdobycie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu Policji, podnoszenie sprawności fizycznej z elementami wyszkolenia specjalnego oraz kształtowanie uniwersalnych kompetencji społecznych.

O miano najlepszej Klasy Policyjnej województwa dolnośląskiego w roku 2018 oraz Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu rywalizowało 7 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. W sumie w Turnieju wzięło udział:

1. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie,
2. VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy,
3. Szkoły Europejskie we Wrocławiu,
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach,
5. III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy,
6. Zespół Szkół w Lubomierzu,
7. Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.

Drużyny musiały zmierzyć się z trzema konkurencjami. Pierwszą z nich był sprawdzian obejmujący wiedzę dotyczącą organizacji i funkcjonowania Policji, aspektów prawnych oraz wiedzy z zakresu ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Drugą była scenka zdarzeniowa sprawdzająca umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Natomiast trzecia konkurencja dotyczyła uczestnictwa w zdarzeniu, w którym zawodnicy mieli za zadanie stworzyć rysopis sprawcy kradzieży torebki damskiej oraz wskazać jakie przedmioty znajdowały się w torebce.

Na podium stanęli:

I miejsce – Szkoły Europejskie we Wrocławiu,
II miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie,
III miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące w Legnicy,

Finaliści zdobyli Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, odznaczeni zostali medalami I Dolnośląskiej Olimpiady Klas Policyjnych we Wrocławiu, ufundowanymi przez Zarząd Terenowy NSZZP przy KWP we Wrocławiu oraz nagrodzeni zostali upominkami ufundowanymi przez Zarząd Wojewódzki NSZZP we Wrocławiu.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: Wydział Prewencji
KWP we Wrocławiu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites