Oskarżeni za znieważenie

Jeleniogórska Prokuratur Rejonowa skierowała akty oskarżenia wobec dwóch osób, które przed rokiem zaatakowały minister Annę Zalewską, która wizytowała jedną z uczelni w Jeleniej Górze. Zdarzenie to pokazywały media. Oskarżona kobieta i mężczyzna odpowiedzą za naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów, a mężczyzna dodatkowo za znieważenie pani minister.

Komunikat prasowy nr 50/2017 dotyczący aktu oskarżenia w sprawie znieważenia Ministra Edukacji Narodowej i innych przestępstw.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w dniu 19 grudnia 2017 roku skierowała do Sadu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko Agnieszce G. oraz Zbigniewowi U., w sprawie dotyczącej wydarzeń do jakich doszło w dniu 19 grudnia 2016 roku w związku z wizytą Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.

Agnieszka G. została oskarżona o popełnienie trzech przestępstw, polegających na naruszeniu nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy Policji oraz znieważeniu jednego z nich obelżywym sformułowaniem, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych przy zabezpieczeniu wizyty Ministra Edukacji Narodowej w Jeleniej Górze, to jest o czyny z art. 222 § 1 kk i z art. 226 § 1 kk.

Zbigniewowi U. zarzucono znieważenie funkcjonariusza publicznego w osobie Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, poprzez użycie sformułowania powszechnie uznanego za obelżywe, to jest o czyn z art. 226 § 1 kk. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Znieważenie funkcjonariusza publicznego w tych samych okolicznościach, to czyn zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze do jednego roku.

Rzecznik Prasowy
Prokurator Tomasz Czułowski

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites