Oszustwa “na policjanta”

Policja ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze podając się za policjantów. To znany już proceder oszustów, który nasilił się w ostatnich tygodniach w naszym regionie. Trzeba więc pamiętać, że policjanci nie mogą pod żadnym pozorem podejmować od ludzi pieniędzy. Przestępcy oszukują starsze osoby, dlatego policja apeluje, by ostrzegać przed tym swoich rodziców i dziadków.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Przestępcy działający metodą “na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów.

W ostatnim czasie każdego dnia na terenie województwa dolnośląskiego doszło do licznych oszustw gdzie przestępcy podszywają się pod policjantów wyłudzając pieniądze a nawet doprowadzając do zaciągnięcia kredytu przez ofiarę i przekazanie im pieniędzy pożyczonych z banku.

Sprawcy informują, że ktoś z rodziny jest sprawcą wypadku drogowego i w celu uniknięcia odpowiedzialności potrzebuje pieniędzy albo oszuści podszywając się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, informują że pieniądze przechowywane w banku są zagrożone przez działalność grupy przestępczej, aby tego uniknąć należy wypłacić gotówkę i przekazać ją w ręce policjanta.

Policja nie informuje o tego typu działaniach i nie bierze pieniędzy na przechowanie.

Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych rodziców i dziadków.

O wszelkich podejrzanych sytuacjach, osobach i dziwnych telefonach wzbudzających wątpliwości należy bezzwłocznie informować Policję na numer telefonu 997 lub 112.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites