Paszport na telefon

Od początku czerwca ułatwiona została procedura odbioru paszportu. Przy składaniu wniosku o nowy paszport wystarczy zamieścić informację z numerem telefonu albo adresem e-mail. Po wyrobieniu paszportu otrzyma się powiadomienie sms-em lub na pocztę elektroniczną, że dokument jest do odbioru i w którym urzędzie.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Paszport w zasięgu ręki.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że od dziś każda osoba, która poda swój numer telefonu lub adres e-mail, zostanie poinformowana o tym, że paszport jest gotowy do odbioru. Takie ułatwienie przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dla osób składających wniosek o nowy paszport.

Żeby skorzystać z usługi wystarczy, przy składaniu wniosku o paszport, podać swój numer telefonu lub adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych.

Kiedy dokument będzie gotowy do odbioru obywatel otrzyma informację, że paszport czeka na niego w urzędzie. Informacja zostanie wysłana na telefon komórkowy – sms-em o treści: „Twój paszport jest do odbioru w (nazwa urzędu, ulica)” lub e-mailem o treści: „Zapraszamy po odbiór paszportu w urzędzie, w którym został złożony wniosek”. Można podać i numer telefonu, i adres email.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites