Pieniądze na drogi w województwie

Urząd Marszałkowski przeznaczy 17 mln złotych na drogi w województwie dolnośląskim. Będą one funkcjonować w ramach Programu Poprawy Infrastruktury Drogowej. Znajdą się w nim duże inwestycje takie, jak Wschodnia Obwodnica Wrocławia, ale też wiele mniejszych. Program funkcjonuje od 2010 roku i pochłonął już 107 mln złotych.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Dolnośląski Samorząd realizuje zarówno duże, sięgające kilkuset milionów złotych, inwestycje drogowe jak np. powstająca Wschodnia Obwodnica Wrocławia jak i szereg mniejszych m.in. liczne obwodnice miejscowości (np. Świdnicy, Nowej Rudy czy Ząbkowic Śląskich). Program poprawy stanu infrastruktury drogowej polega na współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z jednostkami samorządu terytorialnego przy wyborze, realizacji i współfinansowaniu inwestycji na drogach wojewódzkich.

Ponad 17 milionów złotych przeznaczy dolnośląski samorząd w tym roku na inwestycje w infrastrukturę drogową. Wszystko dzięki realizowanemu we współpracy z powiatami i gminami Programowi Poprawy Stanu Infrastruktury Drogowej. Dzięki niemu znacznie poprawi się bezpieczeństwo na drogach wojewódzkich.

Program poprawy stanu infrastruktury drogowej dolnośląski samorząd realizuje od roku 2010. Dzięki niemu powstaje 173 inwestycji o łącznej kwocie ok. 107 mln zł, a tylko w tym roku zrealizowanych zostanie 28 zadań na kwotę ponad 17 mln zł. Realizowane przedsięwzięcia są współfinansowane przez Samorząd wojewódzki i zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego. O głównych założeniach programu opowiadał dziś Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wspólnie z burmistrzami gmin uczestniczącymi w Programie: Ireną Krzyszkiewicz – Burmistrzem Góry, Janem Serkiesem – Burmistrzem Chojnowa oraz Adamem Rucińskim – Burmistrzem Środy Śląskiej.

Dolnośląski Samorząd realizuje zarówno duże, sięgające kilkuset milionów złotych, inwestycje drogowe jak np. powstająca Wschodnia Obwodnica Wrocławia jak i szereg mniejszych m.in. liczne obwodnice miejscowości (np. Świdnicy, Nowej Rudy czy Ząbkowic Śląskich). Program poprawy stanu infrastruktury drogowej polega na współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z jednostkami samorządu terytorialnego przy wyborze, realizacji i współfinansowaniu inwestycji na drogach wojewódzkich. Program skierowany jest przede wszystkim na realizację nowych zadań poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. To dzięki nim powstają chodniki, zatoki autobusowe, montowana jest sygnalizacja świetlna i przebudowywane są skrzyżowania.

Bardzo się cieszę, że nasz program spotyka się z tak życzliwym przyjęciem ze strony samorządów. Współpraca przebiega modelowo. Z jej efektów korzysta wielu Dolnoślązaków, którzy dzięki realizowanym inwestycjom czują się zdecydowanie bezpieczniej na naszych drogach. Na pewno będziemy go kontynuować w przyszłości – mówił podczas spotkania Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Województwo Dolnośląskie przeznacza na Program Infrastruktury Drogowej średnio około 8 mln zł rocznie. Zainteresowane współpracą jednostki samorządu terytorialnego współfinansują zadania drogowe w wysokości około 7,5 mln zł (ok. 50% udziału). W sumie dzięki programowi realizuje się rocznie średnio ok. 25 zadań o wartości ok. 15 mln zł. Do dziś zakończono 130 inwestycji, a 43 pozostają w realizacji.

Biuro Prasowe
Wydział Komunikacji i Dialogu Społecznego
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites