Pijany kierowca

43-letni Białorusin kierujący ciężarówką zjechał z drogi i znalazł się na poboczu w rowie. Policjanci, którzy natknęli się na tę sytuację sprawdzili trzeźwość kierowcy i okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ciężarówka jechała z Niemiec na Litwę, ale ta podróż została przerwana, a mężczyźnie grozi do 2 lata więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Drogówka zatrzymała kierowcę TIR-a, który mając ponad 2,5 promila wypadł z drogi.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego wiozącego ładunek o wadze 12 ton, który zjechał z drogi i wylądował w przydrożnym rowie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Policjanci podczas patrolowania dróg powiatu bolesławieckiego zauważyli w przydrożnym rowie samochód ciężarowy. Kierowca nie był w stanie wyjaśnić dlaczego znalazł się poza drogą.

Już podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 43-letniego obywatela Białorusi okazało się, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila.

Kierowca ciężarówki przewoził 12 ton soli spożywczej z Niemiec na Litwę.

Patrol z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zabezpieczył miejsce zdarzenia a policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Grozi mu kara pozbawienia wolności na okres 2 lat, grzywna i utrata prawa jazdy na lata.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites