Pijany sprawca wypadku

3 miesiące aresztu wymierzył Sąd Rejonowy 20-letniemu mieszkańcowi gminy Nowogrodziec po tym, jak w stanie nietrzeźwości doprowadził do wypadku drogowego, w którym ciężkie obrażenia ponieśli dwaj nastolatkowei, pasażerowie samochodu. Sprawcy tego wypadku, do którego doszło w nocy z 10 na 11 lutego, grozi kara więzienia do 12 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

3 miesiące aresztu dla sprawcy wypadku drogowego.

20-latek, który w stanie nietrzeźwości spowodował poważny wypadek drogowy, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku drogowego doszło w nocy z 10 na 11 lutego br. na terenie powiatu bolesławieckiego. 20-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu bez zgody właściciela zabrał samochód i dwóch kolegów z powiatu lwóweckiego na przejażdżkę. Jadąc z nadmierną prędkością 20-latek nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku wypadku pasażerowie w wieku 15 i 17 lat odnieśli liczne obrażenia. Stan zdrowia młodszego z nastolatków jest bardzo poważny. Kierowca usłyszał już zarzuty.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

20-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites