Piotr Motyka Mistrzem Dolnego Śląska

Piotr Motyka z secji bokserskiej klubu TOP Bolesławiec wywalczył Mistrzostwo Dolnego Śląska Seniorów w Mistrzostwach rozegranych w Przewornie. Drugi z zawodników z Bolesławca, Jakub Kaleta przegrał natomiast walkę finałową o tytuł mistrzowski. Trenerami obu zawodników są Ryszard i Tomasz Tomczykowie.

Komunikat TOP Bolesławiec:

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Boksie w Przewornie 9-11.02.2018 w kategoriach wiekowych kadet, junior i senior.

W Mistrzostwach udział wzięło 16 klubów z okręgu: Boks Lubin, DKB Dzierżoniów, Balans Wrocław, Kaczor Boks Wałbrzych, Gwardia Wrocław, Orzeł Olesnica, Box Lwówek Sląski, Boks Team Oława, Top Bolesławiec, Polonia Świdnica, Red Fighter Jelenia Góra, Adrealina Boxing Wrocław, Energetyka Lubin, Jaskinia Lwa Ziębice, Champion Chojnów, Imperium Boxing Wałbrzych i Bombardier Wrocław.

W zawodach wzieło udział 106 zawodników i stoczono łącznie 60 pojedynków.

Bolesławiec na Mistrzostwach reprezentowało dwóch zawodników TOP Piotr Motyka (60 kg, 16 stoczonych walk) i Jakub Kaleta (97 kg, 8 stoczonych walk).

Piotrek w walce finałowej zaboksował z zawodnikiem Poloni Świdnica Dawidem Konrackim. Po bardzo dobrej i widowiskowej walce wygrał przed czasen w 2 rundzie zdobywając Mistrzostwo Dolnego Śląska Seniorów.

Jakub Kaleta w finale trafił na mocnego i bardziej doświadczonego zawodnika Imperium Wałbrzych, z którym przegrał i zdobył Wicemistrzostwo Juniorów.

Zdobyte tytuły są wynikiem całorocznej ciężkiej pracy na treningach i sparingach, którą zawodnicy wykonali ze swoimi trenerami Ryszardem Tomczykiem i Tomaszem Tomczykiem.

Jest z czego się cieszyć bo wygrana Piotrka Motyki daje mu szanse w startach w turniejach kadry Dolnego Śląska oraz w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Karlinie.