Pływackie sztafety

Odbyły się zawody w sztafetach pływackich szkół podstawowycy. Mistrzami powiatu zostały obie drużyny ze Szkoły Podstawowej Oxpress. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła „piątka”, a trzecie „czwórka”. Natomiast wśród chłopców drudzy byli pływacy z „czwórki”, a trzeci z „jedynki”. Zwycięzcy w lutym wystartują w zawodach strefowych.

Komunikat z Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Sztafetach Pływackich.

W/w. mistrzostwa rozegrano w ramach i według regulaminu Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. – Dolny Śląsk, dnia 5.12.17. w Parku Wodnym Orka w Bolesławcu.

Drużyny szkolne liczyły po 8 osób i każda z nich miała do przepłynięcia 25 m.

WYNIKI TECHNICZNE DZIEWCZĄT – 8 X 25 M.

1. Szkoła Podst, „Oxpress” Bolesławiec – 2 : 36,97 min.
2. Szkoła Podstawowa 5 Bolesławiec – 2 : 37,56
3. Szkoła Podstawowa 4 Bolesławiec – 2 : 42,70
4. Szkoła Podstawowa Osiecznica – 2 : 55,18
5. Szkoła Podstawowa 1 Bolesławiec – 3 : 06,97

WYNIKI TECHNICZNE CHŁOPCÓW – 8 X 25 M.

1. Szkoła Podst. „Oxpress” Bolesławiec – 2 :24,00 min.
2. Szkoła Podstawowa 4 Bolesławiec – 2 : 36,41
3. Szkoła Podstawowa 1 Bolesławiec – 3 : 31,87

Mistrzyniami Powiatu zostały: Karońska Marta, Kącka Hanna, Kędziora Natalia, Lichorad Zuzanna, Nikołajuk Maja, Nikolajuk Martyna, Pierzchalska Katarzyna i Wiśniewska Karolina (op. Szeklińska Iwona), Wicemistrzyniami Powiatu zostały: Rodzinska Amelia, Krzecka Weronika, Zagdańska Oliwia, Łyczek Natalia, Boryczewska Zuzanna, Milewicz Zuzanna, Regula Maria i Maksymowicz Nina (op. Zabawa Tomasz), i w/w. wystartują w zawodach strefowych 5.02.18. w Kamiennej Górze.

Mistrzami Powiatu zostali: Bram Maksymilian, Karczewski Wiktor, Lichorad Mateusz, Mrozik Mateusz, Praradiński Igor, Sitek Max, Szczepanski Filip i Tesarowicz Jan (op. Szeklińska Iwona ), a Wicemistrzami Powiatu zostali : Woch Jakub, Gorski Igor, Szklany Tymoteusz, Raszczuk Michał, Steifer Filip, Foremny Jakub, Świerniak Kacper i Berdik Michał (op. Zięba Daniel) i te osoby wystartują w zawodach strefowych 5.02.17.też w Kamiennej Górze.

Uczestniczącym szkołom wręczono pamiątkowe dyplomy, zwycięskim sztafetom puchary, a w zawodach uczestniczyło 40 dziewcząt (w tym 4 z licencją z pływania) i 24 chłopców ( w tym 2 z licencją z plywania).