Po finale kosza

Gimnazjum nr 1 z Jeleniej Góry wywalczyło Mistrzostwo Strefy Jeleniogórskiej w Koszykówce Chłopców. Bolesławianie z pierwszego Gimnazjum, trenowani przez Jarosława Leszczyńskiego uplasowali się na trzeciej pozycji, za Zgorzelcem, a przed Kamienną Górą.

Z finału Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców.

W/w. mistrzostwa rozegrane zostały w ramach i według regulaminu Dolnośląskiej Gimnazjady, zgodnie z
Kalendarzem Imprez SZS – Dolny Śląsk, dnia 5.12.16. w sali sportowej G 1 w Bolesławcu.

WYNIKI TECHNICZNE
PÓŁFINAŁY
G 1 Bolesławiec – G 1 Jelenia Góra 20 : 35 (4:7, 0:12, 7:8, 9:8)
G 2 Kamienna Gora – G 1 Zgorzelec 16 : 45 (7:17, 6:4, 0:18, 3:6)

O III – IV
G 1 Bolesławiec – G 2 Kamienna Góra 55 : 12 (6:4, 19:2, 15:4, 15:2)

O I – II
G 1 Jelenia Góra – G 1 Zgorzelec 29 : 26 (9:5, 5:14, 4:5, 11:2)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA FINAŁU

1. GIMNAZJUM 1 JELENIA GÓRA op. Minciel Paweł
2. GIMNAZJUM 1 ZGORZELEC op. Ziemba Artur
3. GIMNAZJUM 1 BOLESŁAWIEC op. Leszczyński Jarosław
4. GIMNAZJUM 2 KAMIENNA GÓRA op. Kawerski Jarosław

Mistrzami Strefy zostali: Białachowski Kamil, Dekurniewicz Tristan, Grześkiewicz Kajetan, Hachulski
Sebastian, Koper Kamil, Kulnis Jakub, Kwiatoń Wiktor, Lis Kamil, Najman Mateusz, Rudnicki Nikodem,
Szandurski Michał i Walkowiak Kamil . W/w. zagrają w finale wojewódzkim 15.12.16. we Wrocławiu.

Na zakończenie rozgrywek uczestniczącym drużynom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy, za miejsca I –
III zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięska drużyna puchar.
W zawodach uczestniczyło 44 zawodników, w tym 18 z licencją z koszykówki, 2 z siatkówki i 11 z piłki