Po nożnej gimnazjalistów

Piłkarze nożni z bolesławieckiego Gimnazjum Samorządowego nr 1 zostali mistrzami strefy jeleniogórskiej. Podopieczni Adriana Bernackiego pokonali w finale turnieju bolesławieckiego Gimnazjum nr 3. Drużyna weźmie teraz udział w finale wojewódzkim, który na początku czerwca rozegrany zostanie Lubinie.

Komunikat z Finału Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców:

W/w. zawody rozegrane zostały w ramach i według regulaminu DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADY, zgodnie z Kalendarzem Imprez SZS – Dolny Śląsk, dnia 30.05.16. na boisku ORLIK w Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu.

WYNIKI TECHNICZNE

PÓŁFINAŁY:
G 3 Bolesławiec – G Świeradów-Zdrój 2 : 1 (0:1)
G 4 Jelenia Góra – G 1 Bolesławiec 0 : 2 (0:0)

O III – IV:
G Świeradów-Zdrój – G 4 Jelenia Góra 3 : 2 (1:2)

O I – II:
G 3 Bolesławiec – G 1 Bolesławiec 0 : 3 (0:0)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA FINAŁU

1. GIMNAZJUM 1 BOLESŁAWIEC op. Bernacki Adrian
2. GIMNAZJUM 3 BOLESŁAWIEC op. Bajer Piotr
3. GIMNAZJUM ŚWIERADÓW-ZDRÓJ op. Kijewski Mirosław
4. GIMNAZJUM 4 JELENIA GÓRA op. Trojan Robert

Mistrzami Strefy zostali: Fila Jakub, Tyndyk Kamil, Giergielewicz Mateusz, Trochanowski Julian, Guzowski Kacper, Puzio Adrian, Kozioł Miłosz, Rozmus Maksymilian, Kowalonek Dawid, Nakonieczny Martin, Gwiżdż Jakub i Ostrowski Marcel i w/w. zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego (prawdopodobnie w Lubinie, w pierwszej dekadzie czerwca).

Wszystkim uczestniczącym szkołom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy, za miejsca I – III zawodnicy otrzymali medale, a w zawodach uczestniczyło 40 chłopców, w tym 33 z licencją piłki nożnej i 1 z licencją z rugby.