Podłączenie do sieci za darmo?

Dotacja na podłączenie bydynku do miejskiej sieci ciepłowniczej może wzrosnąć dwukrotnie do 100 tys. zł. Na najbliższej sesji Rady Miasta rozpatrywany będzie projekt w tej sprawie. Wspólnoty mieszkaniowe będą więc mogły skorzystać z dotacji, której wysokość zbliżona będzie do realnego kosztu takiego podłączenia.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Ważne dla wspólnot mieszkaniowych, które chcą być podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest projekt zmiany wysokości dotacji z 50.000 zł na 100.000 zł.

Na najbliższą sesję Rady Miasta Bolesławiec (30 sierpnia) przygotowany jest projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie Regulaminu udzielania dotacji celowych osobom fizycznym oraz wspólnotom mieszkaniowym ze środków budżetu Gminy Miejskiej Bolesławiec na zadanie służące ograniczeniu niskiej emisji, polegające na zmianie systemu ogrzewania w ramach programu “Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowika i Gospodarki Wodnej.

Zmiana ma na celu podwyższenie kwoty dotacji, dla wspólnot mieszkaniowych, które wyrażą wolę na podłączenie się do miejskiej sieci ciepłowniczej, z 50.000 zł na 100.000 zł, co jest zbliżone do realnego kosztu podłączenia się do sieci oraz wprowadzenie możliwości udzielenia im zaliczki, co ma ułatwić realizację zadania.

Warto przypomnieć, że na liście podstawowej do dofinansowania zostaną umieszczeni inwestorzy, którzy do dnia 31 sierpnia 2017 roku, włącznie, złożą do Urzędu Miasta deklaracje udziału w Programie.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites