Podsumowanie naboru

Starostwo Powiatowe podsumowało wyniki tegorocznego naboru uczniów do szkół ponadgimnazjalnych. W jego wyniku we wszystkich bolesławieckich szkołach utworzono 30 klas. 10 klas utworzono w liceach, 16 w technikach i 4 w szkołach zawodowych. W sumie jest to 860 uczniów. Starostwo podkreśla, że w tym roku więcej jest, niż dotąd bywało, uczniów z powiatów ościennych, którzy zdecydowali się wybrać bolesławieckie szkoły.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Wyniki naboru 2016/2017 do szkół ponadgimnazjalnych.

Efekt naboru do szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bolesławieckiego w roku szkolnym 2016/2017 był zgodny z oczekiwaniami. Liczba uczniów i utworzonych oddziałów klas pierwszych odpowiadały założeniom wynikającym z demografii. Procedura naboru realizowana była ze wsparciem narzędzi informatycznych (program vNabór, firmy Vulcan), który już kolejny raz pomógł w sprawnym przeprowadzeniu tej procedury.

Proces naboru zakończył się ostatecznie utworzeniem 30 oddziałów (10 oddziałów liceum, 16 technikum i 4 zasadniczej szkoły zawodowej). Liczba uczniów przyjętych do klas pierwszych wynosi 860 osób. Szkoły dysponują jeszcze wolnymi miejscami i wszystkich chętnych zapraszamy do zainteresowania się ofertą. Szczegółową informację o wynikach naboru przedstawia poniższe zestawienie.

Warto podkreślić, że w tym roku zauważa się większą niż w poprzednich latach liczbę uczniów z powiatów ościennych, co oznacza, że przygotowana przez szkoły oferta cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy gotowi są dojeżdżać do dobrej szkoły. Zapewne nie bez znaczenia są tutaj najlepsze na Dolnym Śląsku wyniki maturalne i wyniki egzaminów zawodowych, jakie osiągają uczniowie bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych.

Należy dodać, że w roku szkolnym 2016/2017 dodatkową, interesującą ofertę dla dorosłych i absolwentów przygotowały placówki funkcjonujące w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu(ul. Komuny Paryskiej 6, tel. 75 732 40 09).

Pierwsza z nich to klasa w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, w którym nauka w systemie zaocznym trwać będzie 2 lata. Zajęcia w tej szkole rozpoczynają się od 16.09.2016 r.

Druga to oferta Centrum Kształcenia Ustawicznego, w której zaplanowano uruchomienie kolejnego kursu kwalifikacyjnego A.65. – rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych.

Wszystkich zainteresowanych uzupełnieniem wykształcenia serdecznie zapraszamy do sprawdzenia ofert. Nauka w liceum zaocznym jak i na kursie kwalifikacyjnym jest bezpłatna ! i są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły http://sucharski.boleslawianie.pl/oraz w sekretariacie.

Wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Bolesławiecki w roku 2016/2017, stan na 01.09.2016 r.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites