Policja o “długim weekendzie”

Dolnośląscy policjanci podsumowali poprzedni tydzień, który dla wielu był czasem wolnym od pracy. Policja prowadziła zaś w tym okresie wzmożone działania. Przeprowadzono 7243 interwencje. W ich efekcie zatrzymano na gorącym uczynku 309 osób. Na drogach wydarzyło się 46 wypadków i zginęły 2 osoby. Zatrzymano też 115 kierowców pod wpływem alkoholu.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Podsumowanie pięciu dni „długiego weekendu” na Dolnym Śląsku.

Kolejny długi weekend już za nami. Podczas pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili na terenie województwa ponad 7,2 tys. różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 309 osób. W ręce policjantów wpadło też 101 osób poszukiwanych. Funkcjonariusze prowadzili również wzmożone kontrole na drogach. W wymienionym okresie policjanci ujawnili i zatrzymali aż 115 nietrzeźwych kierujących. Podczas długiego weekendu w wypadkach drogowych zginęły 2 osoby. Ubiegłoroczny weekend, przypadający w okresie Bożego Ciała, przyniósł 5 ofiar śmiertelnych.

Rozsądek za kierownicą, zachowanie zasad bezpiecznej jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to czynniki gwarantujące nam bezpieczne dotarcie do celu podróży. Za nami już kolejny długi, bo 5 – dniowy weekend. Niestety policjanci prowadząc działania na dolnośląskich drogach, mieli sporo pracy ponieważ liczne apele niestety do wielu kierowców nie trafiały.

Od środy do niedzieli na dolnośląskich drogach odnotowano łącznie 46 wypadków drogowych. Rannych w nich zostało 60 osób. Dwa wypadki okazały się niestety tragiczne. Do pierwszego z nich doszło na terenie powiatu strzelińskiego. Zginął kierujący samochodem osobowym, który nie zastosował się do znaku STOP. Drugi śmiertelny wypadek miał miejsce we Wrocławiu. Po zderzeniu z samochodem ciężarowym, zginął motocyklista.

Dolnośląscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, w ciągu pięciu minionych dni ujawnili i zatrzymali 115 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. Od środy do niedzieli funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 7243 różnego rodzaju interwencje. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 309 osób. W ręce policjantów wpadło też 101 poszukiwanych, w tym 11 nieletnich.

Źródło : KWP Wrocław

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites