Policja o wakacjach

Letnie wakacje tuż tuż i bolesławieccy policjanci organizują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną na temat bezpiecznego spędzania tego czasu wolnego. Szczególną uwagę policjanci zwracają na zachowania nad wodą. Ale prelekcje dotyczą też wszystkich innych niebezpiecznych sutuacji, w których może się znaleźć w tym czasie młodzież.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Bolesławieccy policjanci rozpoczęli profilaktyczne spotkania z uczniami w ramach Bezpiecznych Wakacji.

Wkrótce rozpoczną się wyczekiwane przez uczniów długie wakacje. Mundurowi przed letnim wypoczynkiem przypominają o bezpiecznych zachowaniach, w pierwszych spotkaniach uczestniczyła młodzież z Osiecznicy i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przeprowadzili już pierwsze spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno –edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjantka prewencji kryminalnej w Zespole Szkół w Osiecznicy spotkała się z uczniami aby uświadomić im jakie zagrożenia czekają na nich szczególnie w okresie wakacji.

W Centrum Integracji Kulturalne Orzeł w Bolesławcu obyło się spotkanie dzielnicowego z bolesławieckimi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Podczas spotkań mundurowi mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, cyberprzemocy oraz czujności w kontaktach z osobami nowo poznanymi. Oczywiście jednym z głównych tematów była bezpieczna kąpiel oraz rozwaga podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci przypominali uczniom, że wakacje nie zwalniają z myślenia.

Szczególną uwagę zwrócono na konieczność używania elementów odblaskowych przez pieszych będąc poza terenem zabudowanym ale również na terenie miejskim gdzie jest słabe oświetlenie.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites