Policja przed ŚDM

Dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Będzie to dotyczyć ich pobytu na kwaterach w naszym regionie i obecności na imprezach, które będą się tu odbywać. Na witrynach internetowych dolnośląskich komend policji są też umieszczone poradniki dotyczące bezpieczeństwa w czasie trwania Dni Młodzieży.

Komunikat Policji:

Działania Dolnośląskiej Policji w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymów, którzy przyjadą by uczestniczyć w zbliżających się XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Działania Policji będą prowadzone w wielu obszarach, a najważniejszy z nich, to zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które będą zakwaterowane na terenie województwa dolnośląskiego i będą uczestniczyć w tutejszych imprezach towarzyszących. Policjanci będą też monitorować wyjazdy pielgrzymów z Dolnego Śląska do Krakowa, a także przejazdy innych uczestników ŚDM przez teren województwa, by odbyły się one sprawnie i bezpiecznie.

W związku z tegorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie i dużą liczbą uczestników, którzy będą m.in. zakwaterowani na terenie województwa dolnośląskiego, policjanci już od pewnego czasu przygotowują się do zabezpieczenia tego wydarzenia. Jeszcze przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży należy spodziewać się przyjazdu kilkunastu tysięcy gości na teren województwa dolnośląskiego. Największe spotkania pielgrzymów będą miały miejsce we Wrocławiu, w Bardzie i Trzebnicy.

Dolnośląscy policjanci będą realizować w ramach podoperacji działania przede wszystkim w obszarach dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymom zakwaterowanym na terenie Dolnego Śląska, zabezpieczenia imprez towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży m.in. w ramach Dni w Diecezjach, a także zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas wyjazdu pielgrzymów do Krakowa, czy też przejazdu pielgrzymów np. z zagranicy przez teren województwa dolnośląskiego. Policjanci będą monitorować przejazdy pod kątem bezpieczeństwa, a także w razie potrzeby upłynnienia ruchu. Do dyspozycji będzie również policyjny śmigłowiec.

Dlatego też funkcjonariusze podczas spotkań zespołu do spraw koordynacji zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego, już wcześniej uzgadniali wszelkie szczegóły dotyczące bezpieczeństwa. Policjanci są także w stałym kontakcie z innymi podmiotami, istotnymi z punktu widzenia organizacji lub też działań na rzecz bezpieczeństwa, wynikających z ich uprawnień, w celu udzielenia szeroko rozumianej pomocy podczas wizyty młodych ludzi na Dolnym Śląsku.

Niezależnie od działań realizowanych na terenie województwa dolnośląskiego, funkcjonariusze będą również wspierać w działaniach policjantów z województwa małopolskiego. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeszkolili też już blisko 500 wolontariuszy m.in. pod kątem umiejętności rozpoznawania zagrożeń i dalszego w tym zakresie postępowania. W szkoleniach udział brali też harcerze, którzy będą wspierać wolontariat.

Więcej informacji dla osób wybierających się na uroczystości do Krakowa i przebywających na terenie Dolnego Śląska:

Światowe Dni Młodzieży 2016
Bezpieczeństwo ŚDM
Światowe Dni Młodzieży – drogi rekomendowane
Dni w Diecezjach

asp. szt. Paweł Petrykowski

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites