Policja przed wakacjami

Wakacje już niedługo i Policja chce do nich przygotować bolesławieckie dzieci i młodzież. Chodzi o uświadomienie sobie zagrożeń i niebezpieczeństw, które ten czas może nieść ze sobą. W tym celu policjanci z bolesławieckiej Komendy organizują spotkania z uczniami szkół. W ich trakcie poznają oni i zasady ruchu drogowego i zasady postępowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci z bolesławieckiej komendy przygotowują uczniów do bezpiecznych wakacji.

Dużymi krokami zbliżają się wakacje. Jest to czas odpoczynku i zabawy przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Dlatego nie wolno zapominać o ich bezpieczeństwie. Jak co roku bolesławieccy policjanci spotykają się z uczniami i przypominają podstawowe zasady, o których należy pamiętać podczas wypoczynku, a także zwracają uwagę na różne zagrożenia. Spotkania realizowane są w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W dniu wczorajszym w Centrum Integracji Orzeł w Bolesławcu rozpoczęły się pierwsze spotkania mundurowych z młodzieżą, na których poruszane są tematy dotyczące bezpieczeństwa w okresie letnim. W prelekcji uczestniczyło około 460 uczniów z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu. Podczas pogadanki funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą, ostrzegając przed kąpielami w miejscach niedozwolonych. Ponadto podkreślano, aby właściwe zabezpieczać swoje mienie, a także nie brać na kąpieliska wartościowych przedmiotów, jeżeli nie jest to konieczne.

Policjanci dużą uwagę skupili także na zasadach ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dla pieszych i rowerzystów. Tradycyjnie przypomniano również jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, a także uczulali, aby rozsądnie korzystać z portali internetowych oraz różnego rodzaju komunikatorów. Dodatkowo młodzież została poinformowana, że zachowania zabronione pociągają za sobą także konsekwencje prawne i każda niewłaściwa decyzja może mieć wpływ na ich przyszłość.

W czasie spotkania został wyświetlony film edukacyjny zrealizowany przy udziale ratowników WOPR w Bolesławcu. Na koniec młodzież podziękowała brawami za cenne wskazówki, zaś policjanci życzyli im udanych wakacji, a przede wszystkim dużo bezpieczeństwa.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites