Policjanci pomogli bezdomnemu

Dzielnicowi z bolesławieckiej Komendy Powiatowej Policji pomogli bezdomnemu, który był w sytuacji zagrożenia życia. 56-letni mężczyzna mieszka w ziemiance i nie zgodził się na przewiezienie do schroniska. Funkcjonariusze zorganizowali więc dla niego pomoc w postaci ciepłych ubrań, jedzenia i innych rzeczy, a w tym kołdry. Bezdomny uzyskał też pomoc rzeczową z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Dzielnicowi zorganizowali pomoc rzeczową dla bezdomnego – przekazali mu jedzenie, buty zimowe, odzież i kołdrę.

Policjanci z Bolesławca pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który przed mrozem schronił się w ziemiance. Ponieważ nie chciał on trafić do schroniska, z uwagi na to, że jego życie i zdrowie było zagrożone, dzielnicowi podjęli decyzję, by pomóc mu w inny sposób. Bardzo szybko zorganizowali niezbędne rzeczy i produkty dla potrzebującego. Funkcjonariusze, wspierani przez swoje rodziny, przekazali mężczyźnie jedzenie, buty zimowe, odzież i kołdrę.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, prowadząc działania w ramach akcji „ZIMA”, patrolując teren miasta, zauważyli bezdomnego mężczyznę, który z uwagi na niską temperaturę i dużą ilość śniegu, potrzebował natychmiastowej pomocy. Jego życie i zdrowie były zagrożone, gdyż mężczyzna przed mrozem chował się w wykopanej ziemiance.

Policjanci zaoferowali mu pomoc w dowiezieniu do schroniska. Mężczyzna nie chciał jednak z tego skorzystać. Z uwagi na to, dzielnicowi – asp. szt. Piotr Szerszunowicz, asp. szt. Mariusz Białowąs oraz sierż. Michał Kalita podjęli decyzję, by pomóc mu w inny sposób. Bardzo szybko zorganizowali niezbędne rzeczy i produkty dla potrzebującego.

Funkcjonariusze, wspierani przez swoje rodziny, zebrali najpotrzebniejsze rzeczy i zawieźli je bezdomnemu. 56 – latek otrzymał od policjantów jedzenie, buty zimowe, odzież i kołdrę. Dzielnicowi o bezdomnym poinformowali też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, którego pracownicy przygotowali dla niego pomoc socjalną.

Paczka z pomocy społecznej została przekazana przez policjantów potrzebującemu. Dodatkowo funkcjonariusze informację o bezdomnym przekazali strażnikom miejskim, z którymi wspólnie będą kontrolować miejsce pobytu bezdomnego.

Oficer Prasowy
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites