Policyjne zatrzymania

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 42-letniego bolesławianina, który skradł wyposażenie gabinetu dentystycznego o wartości 35 tys. zł. Zatrzymali też innego 42-latka, który z kolei ukradł 2 rowery. Obaj złodzieje mieli już wcześniej na swoim koncie kradzieże i włamania. Takie przestępstwa są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Włamywacz i paser wpadli w ręce policjantów – odzyskano wyposażenie gabinetu stomatologicznego.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z gabinetów lekarskich na terenie miasta. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do pomieszczenia skąd skradł wyposażenie o wartości blisko 35 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali już znaczną część utraconego mienia. Zarzuty w tej sprawie oprócz włamywacza usłyszał również paser, który kupił przedmioty pochodzące z przestępstwa. O dalszym losie podejrzanych zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z miejscowych gabinetów stomatologicznych i odzyskali znaczną część skradzionego sprzętu.

Do zdarzenia doszło w maju br. na terenie Bolesławca. Sprawca włamał się do gabinetu i dokonał kradzieży wyposażenia o wartości blisko 35 tys. złotych. W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili osobę, która kupiła jedno ze skradzionych urządzeń. Kolejne działania prowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez podejrzanego, 42-letniego mieszkańca Bolesławca, policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną część przedmiotów pochodzących z przestępstwa m.in. specjalistyczną kamerę stomatologiczną.

Okazało się też, że zatrzymany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyźnie za kradzież z włamaniem grozić może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo odpowie także mężczyzna, który kupił skradzione mienie. W tym przypadku kara, jaka może mu grozić to pozbawienie wolności do lat 5.

Złodziej rowerów zatrzymany.

Bolesławieccy policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja rowerów. 42-latkowi udowodniono kradzież dwóch jednośladów, które zostały odzyskane. Mężczyźnie udowodniono także kilkanaście innych przestępstw, w tym kradzieże 11 rowerów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy prowadząc działania operacyjne zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze, który kilka dni wcześniej został skradziony po włamaniu do piwnicy. W wyniku przeprowadzonych działań mundurowi ustalili, że mężczyzna w posiadaniu którego jest utracony rower jest sprawcą włamania do piwnicy. Policjanci odzyskali rower, na którym jechał włamywacz a także drugi jednoślad, który został skradziony z tej samej piwnicy.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 42-letni mieszkaniec Bolesławca ma również związek z szeregiem innych przestępstw, do który doszło w ciągu ostatnich 3 miesięcy na terenie Bolesławca. Łupem podejrzanego w wyniku włamań i kradzieży padło aż 11 rowerów. 42-latek kradł rowery pozostawione na klatkach schodowych, włamywał się do piwnic i garaży. Zatrzymany twierdzi, że przedmioty zdobyte w wyniku przestępstw sprzedał przypadkowym osobom.

Podejrzany przyznał się do popełnienia szeregu kradzieży i włamań oraz złożył wyjaśnienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites