Policyjny pościg

Bolesławieccy policjanci zatrzymali po pościgu 40-letniego kierowcę jadącego samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli na drodze w gminie Osiecznica. Mężczyzna uciekł w las, ale patrol drogówki zatrzymał uciekiniera. Okazało się, że jest pijany, a do tego nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu będzie kara więzienia do 2 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Kolejny pościg bolesławieckiej drogówki zakończony sukcesem – nietrzeźwy kierowca zatrzymany!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu odnotowali kolejną udaną interwencję. W dniu 27 lipca br. w wyniku pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Fiat, 40-letniego mieszkańca gminy Osiecznica, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania.

Pościg rozpoczął się tuż po godz. 17.00, kiedy to kierowca pojazdu Fiat nie zatrzymał się do kontroli na terenie jednej z miejscowości w gminie Osiecznica. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych przez mundurowych, kierujący nie reagował. Rozpędzone auto w pewnym momencie uciekło w drogę leśną. Policjanci tam już zatrzymali kierowcę, który jak się okazało był kompletnie pijany.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszej kontroli okazało się, że 40-latek nigdy nie miał prawa jazdy i jeździł bez wymaganych dokumentów od pojazdu.

O dalszych jego losach zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Odpowie także za inne czyny w związku z tym zdarzeniem.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites