Popularność komunikacji miejskiej

W Bolesławcu odnotowuje się wzrost liczby pasażerów komunikacji miejskiej, ale jest on spowodowany wprowadzeniem darmowych przejazdów. Natomiast podobny trend obserwowany jest w całej Polsce. Z danych GUS wynika, że w ubiegłym roku z komunikacji miejskicj skorzystało o 2,2% więcej pasażerów niż we wcześniejszym roku.

Serwis Samorządowy PAP:

Popularne MPK. GUS: ponad 3,8 mld pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z komunikacji miejskiej.

Ponad 3,8 mld pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z komunikacji miejskiej. To o 2,2 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS.

Główny Urząd Statystyczny przedstawił raport dotyczący transportu w 2017 r. Wynika z niego, że Polacy coraz chętniej korzystają z komunikacji miejskiej, a samorządy częściej inwestują w nowy tabor i rozbudowują siatki połączeń.

Z danych GUS wynika, że taborem komunikacji miejskiej przewieziono w 2017 r. 3847 mln pasażerów, tj. o 2,2 proc. więcej niż w 2016 r.

O 2,2 proc. zwiększyła się też ogólna długość linii komunikacyjnych obsługiwanych przez komunikację miejską.

Z raportu wynika również, że komunikacja miejska dysponowała większą niż przed rokiem liczbą autobusów – o 146 szt. (o 1,2 proc.), natomiast zmniejszyła się liczba tramwajów – o 128 szt. (o 3,8 proc.) i trolejbusów – o 4 szt. (o 1,8 proc.).

Z ogólnej liczby autobusów ponad 61 proc. stanowiły pojazdy w wieku do 10 lat. Podmioty komunikacji miejskiej posiadały 502 autobusy na alternatywne paliwo (w 10 województwach), tj. 4,2 proc. ogólnej liczby tych pojazdów, w tym najwięcej autobusów użytkowano w województwach: śląskim (172 szt.), mazowieckim (105 szt.) i podkarpackim (95 szt.).

Liczba autobusów komunikacji miejskiej przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych zmniejszyła się o 3,4 proc., a udział w ogólnej liczbie autobusów zmalał z 84 proc. w 2016 r. do 80,2 proc. w 2017 r. Wzrosła natomiast liczba tramwajów przystosowanych do przewozu tych osób – o 3,6 proc. (ich udział w ogólnej liczbie tramwajów zwiększył się z 29,7 proc. do 32,1 proc.).

mp/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites