Pora na innowacyjność

We Wrocławiu odbyła się konferencja poświęcona nowemu projektowi dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Lower Silesia – Innovation Valley. To program dotyczący innowacyjności w gospodarce. Będzie polegał na długofalowych działaniach na rzecz innowacyjności produktów, technologii i usług, które mogą mieć wpływ na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Dolnego Ślaska.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Marszałek przedstawił nowy program wspierający przedsiębiorczość – Lower Silesia – Innovation Valley.

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w konferencji poświęconą nowemu projektowi gospodarczemu Województwa Dolnośląskiego: Lower Silesia – Innovation Valley. Spotkanie odbyło się w Inkubatorze Przedsiębiorczości Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej we Wrocławiu. Program Lower Silesia – Innovation Valley to długofalowe działania związane z promocją innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych innowacyjnych rozwiązań mogących mieć wpływ na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Dolnego Śląska.

Na Dolnym Śląsku ruszył nowy program wspierający przedsiębiorczość – Lower Silesia – Innovation Valley. To długofalowe działania związane z promocją innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych innowacyjnych rozwiązań mogących mieć wpływ na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Dolnego Śląska. Program przygotowany został przez samorząd województwa oraz samorządowe instytucje – Dolnośląski Fundusz Rozwoju oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Już w tej chwili swój akces do projektu zgłosiło blisko 50 firm z regionu, które prezentują wysoki poziom innowacyjności swoich produktów m.in. z branż spożywczej, budowlanej, kosmetyczno-farmaceutycznej i IT.

– Rozwój oparty na wiedzy i innowacjach od lat jest naszym priorytetem. Jeśli chcemy utrzymać wysoką pozycję w gronie najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów, musimy wspierać przedsiębiorców realizujących takie projekty – podkreślał marszałek Cezary Przybylski, podczas konferencji inaugurującej projekt.

Program ma za zadanie m.in. stworzenie oraz upublicznienie szerokiej biblioteki informacji o innowacjach z Dolnego Śląska, przygotowanie innowacyjnej oferty regionu dla potencjalnych inwestorów oraz zagranicznych kooperantów, promocję innowacyjnych produktów i usług Dolnego Śląska w kraju i na świecie, rozwój i poszerzenie zdolności innowacyjnych regionu poprzez zbudowanie platformy kooperacyjnej przedsiębiorstw sektora MŚP wdrażających innowacyjne rozwiązania.

Inwestycje w sektorze przedsiębiorstw oparte na innowacyjnych produktach, procesach i usługach będą w najbliższych latach motorem napędowym naszej gospodarki. Będą też kluczem do utrzymania wysokiej pozycji w gronie najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów. Rozwój oparty na wiedzy i innowacjach od lat pozostaje priorytetem władz województwa dolnośląskiego, które posiada ogromny potencjał intelektualny mieszkańców, istotne osiągnięcia naukowe, dynamicznie rozwijający się sektor MŚP oraz znaczące międzynarodowe korporacje.

Program Lower Silesia – Innovation Valley to długofalowe działania związane z promocją innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych innowacyjnych rozwiązań mogących mieć wpływ na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Dolnego Śląska.

Główne cele programu :

• stworzenie oraz upublicznienie szerokiej biblioteki informacji o innowacjach z Dolnego Śląska
(wirtualna baza oraz katalog produktów i usług)
• przygotowanie innowacyjnej oferty Dolnego Śląska dla potencjalnych inwestorów oraz
zagranicznych kooperantów
• promocja innowacyjnych produktów i usług Dolnego Śląska w kraju i na świecie oraz promocja
Województwa Dolnośląskiego jako Doliny Innowacji Europy Środkowej
• rozwój i poszerzenie zdolności innowacyjnych regionu poprzez zbudowanie platformy kooperacyjnej
przedsiębiorstw sektora MŚP wdrażających innowacyjne rozwiązania (usługi, produkty)
• poprawa zdolności projektowania oraz długofalowego planowania strategii regionu w oparciu
o innowacyjny potencjał Dolnego Śląska
• wyłonienie najbardziej innowacyjnych produktów i usług
• wsparcie finansowe innowacyjnych przedsięwzięć
• stworzenie platformy współpracy wewnątrz oraz na zewnątrz regionu w zakresie rozwoju innowacji
(IOB, samorząd, uczelnie, przedsiębiorstwa)
• budowanie świadomości proinnowacyjnej i pobudzanie potencjału wśród dolnośląskich
przedsiębiorców, młodzieży szkolnej i mieszkańców regionu.

Podczas konferencji inaugurującej projekt swoje innowacyjne produkty przedstawiły firmy z naszego regionu: Selena S.A, Matrialise S.A., Nobo Solutions S.A., Scanway oraz studenckie koło naukowe Politechniki Wrocławskiej PWr Racing Team.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites